czwartek, 4 września 2014

Ekspresowa sałatka z łososiem

Kiedy zapomnę przygotować wcześniej obiad do pracy, a w lodówce pusto, ratuję się ekspresowymi sałatkami. Składniki muszą być łatwo dostępne w sklepie, który mijam rano pędząc do firmy. Jeśli tylko macie 15 minut przerwy w ciągu dnia, talerzyk, nóż i widelec - nie macie wymówek, żeby zjeść fast-fooda! Dziś moja sałatka bogata była w nienasycone kwasy tłuszczowe i witaminę C - polecam, gdy poczujecie zbliżające się przeziębienie.


EKSPRESOWA SAŁATKA Z ŁOSOSIEMSkładniki:
  • łosoś wędzony w całości (porcja 125 g)
  • łyżka orzechów włoskich
  • mała papryka
  • ogórek gruntowy

Sposób przyrządzenia jest niezwykle prosty - warzywa myjemy, ogórki obieramy, paprykę oczyszczamy z nasion, kroimy na mniejsze kawałki. Łososia oddzielamy od skóry, rozdrabniamy, układamy na warzywach, posypujemy orzechami włoskimi. Gotowe!

Łososia kupuję w niedrogim sklepie, który w nazwie ma pewnego ślicznego czerwonego robaczka z czarnymi kropkami. Sieć tych sklepów opanowała całą Polskę - nie powinno być problemu z zakupem łososia ;)

Przyznaję rację tym, którzy stwierdzą, że wędzenie nie należy do najzdrowszych technik obróbki żywności. Zdecydowanie lepiej kupić świeżego łososia i ugotować go na parze lub upiec w piekarniku. Natomiast w sytuacjach awaryjnych - jest to zdecydowanie lepsze mniejsze zło, niż tzw. śmieciowe jedzenie.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz